Czy warto wybierać energooszczędne okna ?


9 czerwca 2014

Energooszczędność to dziś bardzo ważny temat w dyskusjach na najwyższych szczeblach. W kolejnych krajach wprowadzane są dyrektywy, mające na celu zmniejszenie zużycia energii. Również w Polsce w ostatnim czasie wprowadzono paszport energetyczny dla nowo wybudowanych obiektów.

Zalety materiałów energooszczędnych możemy rozpatrywać w oparciu o budowę domu energooszczędnego, który musi spełniać wiele warunków, aby można go było w ten sposób nazwać. Istotnym elementem takiego domu są okna, ze względu na to, że zajmują wyjątkowo dużą jego powierzchnię. Wykonanie otworów okiennych i drzwiowych przerywa ciągłość przegrody, a szyba w oknie zawsze będzie zimniejsza niż ściana. Ważne więc jest, aby dokonać zakupu okien i drzwi o dobrych parametrach termicznych – czyli energooszczędnych.

Stosowanie do produkcji stolarki okiennej szerokich, dodatkowo izolowanych profili PVC oraz dwukomorowych zespoleń szklanych umożliwia obniżenie współczynnika Uw (całego okna) i pozwala nam zbliżać się do współczynnika U ściany. Daje nam to wymierne korzyści ekonomiczne – mniejsze straty ciepła w pomieszczeniu, to mniej energii potrzebnej do jego ogrzania, a więc oszczędność w budżecie domowym. Dodatkowo energooszczędne okna wraz z właściwym montażem zawierającym dodatkowe ocieplenie całego obwodu okna, redukują nam „mostki termiczne”, przez które szybko tracimy ciepło, a często są one przyczyna powstawania grzybów i pleśni wewnątrz pomieszczenia.

Reasumując: energooszczędna stolarka okienna to zysk zarówno dla kieszeni, ale także dla naszego zdrowia.

Poniżej pliki pdf do czterech profili energooszczędnych:

         plik pdf                                plik pdf                                 plik pdf                              plik pdf                .

Okno Projekt Okna Kraków - Autoryzowany dystrybutor okien Petecki.