Co jest ważne w Państwa domu?


3 marca 2014

Co jest ważne w Państwa domu?

Funkcjonalność
Bezpieczeństwo
Energi
Komfort
Wentylacja

Przykładowe okna:

Okno do kuchni

kuchnia

Okno uchylno-przesuwne do kuchni z okuciami Roto Patio S: pozwala otworzyć skrzydło na pełną szerokość i szybko wywietrzyć kuchnię, nie zabiera miejsca na parapecie i daje możliwość zagospodarowania całej przestrzeni wokół okna.

Okno do salonu

Salon_NT_Designo

Okno do salonu z okuciami Roto NT Designo: dzięki ukrytym zawiasom doskonale prezentuje się w nowoczesnym wnętrzu, a jedynym widocznym elementem jest stylowa klamka. Jak pokazują badania takie okno zatrzymuje o 10% więcej ciepła niż okno standardowe.

Wyjście na taras

Freistehendes Einfamilien-Wohnhaus in der Naehe von Karlsruhe

Drzwi przesuwne Roto Patio Life idealnie połączą dom z ogrodem. Okucia mogą otwierać skrzydła ciężkie (o masie 400 kg), bardzo szerokie, mierzące nawet 3225 mm, i wysokie na 2670 mm. To prawdziwe wrota, które da się przesuwać jedną ręką.

Drzwi do ogrodu zimowego

Harmonijka_Patio6080

Okucia Roto Patio 6080 pozwalają uzyskać przejście o szerokości 6 m. Po zsunięciu wszytkich skrzydeł harmonijki na jeden bok zniknąć może praktycznie cała ściana. Skrzydło rozwierno-uchylne zapewnia wygodne wyjście bez otwierania całości.

Okno do pokoju dziecka

okno_do_pokoju_dziecka_kalkulator

Okno do pokoju dziecka z okuciami Roto TiltFirst otworzyć mogą tylko rodzice, którzy posiadają klucz do zamka w klamce. Dziecko może jedynie uchylić okno. Dopiero zwolnienie blokady zamka kluczem umożliwia ustawienie klamki w pozycji pionowej i otwarcie okna.

Okno do sypialni

Okno_do_sypialni_10-stopniowy_uchy_kalkulator

Okno do sypialni z wielostopnio- wym uchyłem pozwala dopasować strumień świeżego powietrza do naszych potrzeb. Można je uchylić i zablokować kilku różnych pozycjach. Stopniowanie uchyłu mieści się w przedziale ok. 10 cm. Okno można uchylić maksymalnie do 14 cm.

Okno po pokoju pracy

pokoj_do_pracy_klamka_na_dole_kalkulator1

Okno do pokoju pracy Roto NT Komfort ma poziomą klamkę umieszczoną na dolnym ramieniu skrzydła. Ułatwia to dostęp do okna przed którym stoi stół lub biurko. Większe ramię dźwigni klamki umożliwia łatwe otwieranie dużych i ciężkich okien, nawet z pozycji siedzącej.

Okno na parterze

Rygle_hakowe_balkon_kalkulator

Okna na parterze przysłonięte roślinnością, w słabo oświetlonej okolicy są bardzo silnie narażone na próbę włamania. Dlatego  w oknach dostępnych z ziemi najlepiej zastosować miks zabezpieczeń mechanicznych i elektronicznych (okna w klasie RC2 lub RC3 + system kontroli dostępu Roto MVS).

Zobacz więcej Rodzaje okuć

Rodzaje-okuc-2-325x80

Okno Projekt Okna Kraków - Autoryzowany dystrybutor okien Petecki.